Jacht op personeel

ptitle-particle1

Jacht op personeel

Nieuws van 1 januari 2023

Jacht op personeel

Hoe lastig het in een krappe arbeidsmarkt ook is om aan personeel te komen: onmogelijk is het niet. Werkgevers kunnen veel doen om nieuwe medewerkers te vinden en te behouden, zegt hr- en recruitment-strateeg Kirsten de Roo (40). ‘Als je mensen niet kunt behouden, heeft werven ook geen zin.’ .

>>> Lees hier het artikel op fd.nl: Bedrijven moeten eisen bijstellen in jacht op personeel.

Waarom is dit relevant voor mijn OR?

De arbeidsmarkt is al langer erg krap. Hoewel de krapte volgens het CBS iets minder is geworden, staan er nog steeds meer vacatures open dan er werkelozen zijn. Openstaande vacatures betekent niet alleen dat recruiters creatief moeten zijn. Deze trend kan verderstrekkende gevolgen hebben voor de organisatie. Denk bijvoorbeeld aan de werkdruk, de sfeer, de ruimte om gebruik te maken van rechten als vrije tijd.  

Het instemmingsrecht (artikel 27 lid 1 WOR) laat zien dat de ondernemingsraad een serieuze gesprekspartner is op thema’s van de problematiek zoals hierboven geschetst. Of het nu gaat om aanstellingsbeleid, een regeling op het gebied van werktijden of vakantie, een regeling op het gebied van arbeidsomstandigheden en ziekteverzuim, een regeling op het gebied van het behandelen van klachten. Al deze thema’s maken deel uit van het instemmingsrecht en zouden aan de orde kunnen zijn vanwege de krapte op de arbeidsmarkt.

Het is goed dat ondernemingsraden zich realiseren dat de krapte op de arbeidsmarkt grotere gevolgen kan hebben dan alleen een aangepaste regeling voor werving van personeel. Bespreek dit ook met de bestuurder en houd gezamenlijk in de volle breedte eventuele gevolgen in de gaten om tijdig te kunnen bijsturen.

Leave A Reply

Archieven