vrijdag 9 december 2022

Digitaal

De redactie van de vragenservice beantwoordt wekelijks vele vragen van leden. Q&A bevat een selectie van de meest recente vragen.

Vaccineren

 Beste redactie,

Zijn overleg- en OR vergaderingen die digitaal gehouden worden of hybride (deels fysiek deels digitaal aanwezig) rechtsgeldig? Moeten wij dit in het reglement regelen met elkaar?

Met vriendelijke groet,

De OR

Beste OR,

Dank voor je vraag!

Er is nergens gedefinieerd hoe vergaderingen gehouden zouden moeten worden. Artikel 23 lid 1 WOR schrijft alleen voor dat er binnen twee weken een vergadering moet kunnen plaatsvinden. Niet hoe (op welke manier) deze dient plaats te vinden. Er wordt in het betreffende artikel gesproken over ‘bijeenkomen’. in de huidige digitale (corona) tijd zou je onder ‘bijeenkomen’ ook prima online of hybride vergaderen kunnen verstaan, lijkt mij.

Als jullie het praktisch en nuttig vinden zou je er voor kunnen kiezen om over digitaal of hybride vergaderen afspraken vast teleggen in jullie reglement. Dat is aan jullie zelf als OR.
 

Met vriendelijke groet,

De redactie

Meest gestelde vragen